Ďalší očakávaný remake podľa predlohy Stephena Kinga má byť ešte desivejší, než To!

V podstate už nie je žiadnou novinkou a prekvapením, že podľa predlohy hororových literárnych diel Stephena Kinga vznikajú následne očakávané a populárne filmové spracovania, čoho príkladom je napr. film Osvietenie, Misery nechce zomrieť alebo horor To, ktoré u publika zožali obrovský úspech. A tento trend pokračuje aj v súčasnosti, kedy okrem remaku To a To: Kapitola 2 môžeme na filmovom plátne uvítať ďalší očakávaný trhák na motívy knihy Salem’s Lot, respektíve Prekliatie Salemu.

měsíc

Práve kniha Prekliatie Salemu sa radí k najdesivejším Kingovým dielam a podľa fanúšikov táto knižná predloha v hrôze prekonáva aj To(It), takže jeho novodobé filmové spracovanie určite vzbudí záujem pravých hororových nadšencov, ale zrejme tiež fanúšikov kultúry a populárnej literatúry ako takej.
No možno už viete, že relatívne populárnym a dodnes známym je filmové spracovanie tohto diela z roku 1979, čiže v súčasnosti pôjde o jeho remake. A treba uznať, že filmové dielo z roku 1979 bolo pekne desivé a originálne vlastne tak, ako sme u Kingových adaptácií zvyklí, a teda podobný či zrejme ešte niekoľkonásobne realistickejší a hrôzostrašnejší efekt tak budeme očakávať takisto pri remaku, ktorý sa však na filmové plátno dostane pravdepodobne až v roku 2021.

  • Je však isté, že na tomto remaku sa aktuálne pracuje, čím jeho realizácia pôsobí veľmi reálne. No budeme si musieť chvíľu počkať, pričom toto očakávané dielo sa zverilo do rúk tvorcom Conjuring, čiže sa určite máme na čo tešiť a očakávať kvalitné spracovanie.

manipulace

Pokiaľ s dejom Prekliate Salemu nie ste dostatočne oboznámení, v skratke v ňom sledujeme spisovateľa, ktorý sa vráti do svojho rodného mestečka. Okrem stretnutia so starými známymi ho postihne stretnutie s niečím neuveriteľným- úpirskym vírusom, ktorý sa šíri týmto milovaným miestom a z ľudí robí chladných a nebezpečných upírov.

CategoriesNezařazené